משלוח חינם בקניה מעל 149 ש״ח

אוכל לכלבים

כמה הכלב שלי צריך לאכול ביום?

כמה הכלב צריך לאכול ביום? האם יצא לכם לתהות אי פעם מהו הערך הקלורי היומי המומלץ עבור הכלב שלכם? מותגי המזון השונים מציעים קווים מנחים אומנם, אבל האמת היא שממש פשוט לחשב את המספר המדויק בעצמנו. נסייג ונאמר מראש שהמקור האמין ביותר לחישוב הצריכה הקלורית המומלצת ולהוראות בנוגע לתפריט של הכלב הוא הוטרינר שלכם. עם זאת בהרבה מקרים החישוב שאליו תגיעו הוא אכן המספר עליו ימליצו הוטרינרים, אז שווה לחשב. 

רגע לפני שמתחילים נזכיר שאצלנו באתר תוכלו למצוא את סוגי המזון לכלבים הטובים ביותר. על כל שק אוכל, תמצאו המלצה לכמות המתאימה לכלב שלכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ בכל שלב. 

מזון מומלץ לכלבים- מה הערך הקלורי לכלב שלך

מהי קלוריה? קלוריה היא למעשה יחידת אנרגיה. המונח משמש לתאר תכולה אנרגטית של מזון בהתייחס לצרכים האנרגטיים של בעלי החיים. בימינו המושג קלוריות משמש אותנו כשאנו מעוניינים לבחון את הערך התזונתי של מזון כלשהו. במיוחד בהיבט של דיאטה וירידה במשקל. 

הצרכים הקלוריים של כלבים

ממש כמו בני אדם ושאר היצורים החיים, גם כלבים זקוקים למספר מסוים של קלוריות ביום כדי לשמור על אנרגיה ועל מסת גוף תקינה. כדי לחשב את הצרכים הקלוריים של הכלב שלכם, יש לחשב את הצרכים הקלוריים במנוחה (RER) ואת הצרכים הקלוריים בפעילות (MER) מתוך משקל הגוף שלו. 

חישוב צרכים קלוריים במנוחה (RER): האנרגיה הבסיסית הדרושה לפעילות חיוניות כמו מטבוליזם, נשימה, עיכול וכן הלאה. הנוסחה לחישוב הצרכים הקלוריים במנוחה היא 70 כפול משקל הגוף בחזקת 0.75. כלב במשקל 12 קילו למשל על פי החישוב זקוק ל-450 קלוריות ביום רק בשביל תפקודי הגוף הבסיסיים. כמובן שזה לא כולל את שאר הפעולות של כלבים ביום. כעת יש לחשב את הצרכים הקלוריים לפעילות (MER) על פי הנוסחה הבאה:

  • X כפול RER = הצרכים הקלוריים לפעילות

חישוב צריכת מזון יומית לכלבים

מהו ה-X ואיך מחשבים אותו? הנתון הזה הוא למעשה האנרגיה הממוצעת היומית שהכלב מוציא וזה המאפשר לקבל את הצרכים הקלוריים הכוללים. נחשב אותו לפי הפרמטרים הבאים:

  • שלב החיים: לגורים ולכלבים בוגרים יש צרכים תזונתיים. כלבים קשישים זקוקים לפחות קלוריות מכלבים בוגרים. אימהות מניקות או בהריון זקוקות ליותר קלוריות מאשר במצב רגיל. 
  • מידת הפעילות היומית: מן הסתם כלבים אקטיביים יותר שורפים יותר קלוריות ולכן זקוקים ליותר קלוריות מדי יום. יש להעריך באופן אינדיבידואלי את היקף הפעילות היומית של הכלב שלנו. 
  • מצב גופני: תת משקל או עודף משקל הם פקטורים משמעותיים ביותר. במקרים הללו יש צורך בהוספת קלוריות או לחלופין גריעה של קלוריות. כדאי להתייעץ עם הוטרינר במצבים האלו. 

כדי להבין בדיוק איך להתייחס לנעלם הזה כדאי להתייעץ עם הוטרינר באופן ספציפי. עם זאת אפשר בהחלט להיעזר בקווים מנחים לחישוב לפי פרמטרים כלליים:

  • כלב/ה מסורס/מעוקר/ת: RER כפול 1.6.
  • כלבים שלא עברו סירוס/עיקור: RER כפול 1.8. 
  • נקבות בהריון: RER כפול 1.6-2. 
  • אימהות מניקות: RER כפול 2-6. 
  • גורים: RER כפול 2-3.
  • כלבים קשישים: RER כפול 1.6 (בהתאמה למידת הפעילות הגופנית וצרכים רפואיים ספציפיים). 

אל תשכחו – קלוריות זה לא הכל

אז כן, חשוב אומנם לכוון לצריכה קלורית מומלצת בהתאמה אישית לכל כלב. אבל חשוב לזכור שזו לחלוטין לא כל התמונה. אוכל לכלבים מומלץ הוא כזה המספק לכלב את כל הערכים התזונתיים להם הוא נדרש. חשוב לוודא שהוא מגיע ממקורות איכותיים וטבעיים. מומלץ להימנע כמה שרק אפשר מחומרי טעם וריח ומשמרים שאינם טבעיים. שווה בהחלט לגוון עם יותר מסוג אחד של מזון בלבד. 

הקפדה על תזונה איכותית לאורך החיים תבטיח אריכות ימים ואיכות חיים. תמנע ביקורים מיותרים אצל הוטרינר וחיסכון שלא מעט כסף על הדרך. 

אנחנו מזכירים שאתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שלב. אנו נשמח לייעץ מתוך הניסיון שלנו. לכוון אתכם למותגים המובילים ומוצרים לכלבים שיתאימו במידת התאמה גבוהה לכלב שלכם. 

פוסטים קשורים

לקוחות יקרים, שימו לב.

האתר עובר שיפוצים וסגור באופן זמני להזמנות.

דילוג לתוכן